Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W trosce o bezpieczeństwo dzieci.
Wakacje to czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Policjanci czuwają nad tym aby były one również bezpieczne. Przez cały okres letniego wypoczynku prowadzą działania, których celem jest przypomnienie zasad bezpiecznego spędzania czasu wolnego w domu, nad wodą, czy na podwórku. Wczoraj funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą a także mieszkańcami gminy Kąkolewnica na spotkaniu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury.
-
Wypadek na krajowej 19-tce
Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku do którego doszło w miejscowości Białka. Kierujący samochodem ciężarowym marki Man prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu uderzył w tył jadącego przed nim poloneza. Ten z kolei uderzył w poprzedzający go samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia kierowca poloneza oraz pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.
-
Policjanci odnaleźli skradziony samochód
Policjanci z Wydziału Kryminalnego, wspólnie z funkcjonariuszami straży granicznej, na jednej z posesji w Radzyniu Podlaskim ujawnili skradziony w Niemczech samochód osobowy marki Volkswagen Touran. Właścicielem posesji okazał się 46-letni mieszkaniec Radzynia. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób mężczyzna wszedł w posiadanie skradzionego pojazdu. Za paserstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Zderzenie motocyklistów w Komarówce Podlaskiej. Śmiertelny wypadek w Olszewnicy
Policja ustala szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Komarówka Podlaska na ul. Lubelskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący motocyklem marki Yamaha 22-letni mieszkaniec powiatu ryckiego w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od jadącego przed nim motocykla najechał na niego. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił 22-latek oraz jadąca z nim pasażerka.
-
Festyn rodzinny w Radzyniu Podlaskim
W niedziele na terenie Parku Miejskiego w Radzyniu Podlaskim odbył się festyn rodzinny. Spotkanie plenerowe było związane z dwudziestą rocznicą istnienia Katolickiego Radia Podlasie. W jego realizację obok radiowców czynnie włączyli się także radzyńscy funkcjonarisze. Policjanci, przygotowali dla najmłodszych uczestników konkurs wiedzy prewencyjnej. Przypomnieli też zasady zdrowego wypoczynku w związku z początkiem wakacji.
-
Policjanci ustalają okoliczności wypadku.
Policja ustala szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w miejscowości Wygnanów, gm. Czemierniki. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Mazda prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu zderzył się czołowo z jadącą z naprzeciwka skodą. Kierujący oraz pasażerowie obydwu pojazdów doznali obrażeń ciała i przewiezieni zostali do szpitala w Radzyniu Podlaskim.
-
Podwójna wpadka.
2, 5 promila alkoholu miał w organizmie 46-letni rowerzysta, który w miejscowości Branica Suchowolska został zatrzymany do kontroli. Po niespełna godzinie ten sam cyklista "wpadł" ponownie. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykonane przez policjantów wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
-
Narkotyki w laptopie
Noc w policyjnym areszcie spędził 20- letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, u którego w poniedziałek wieczorem mundurowi znaleźli niemal 25 gram marihuany. Narkotyki znajdowały się w foliowym woreczku, a ukryte były w torbie na laptopa. Środki odurzające zostały zabezpieczone. Teraz policjanci ustalają, skąd mężczyzna posiadał narkotyki i czy zajmował się ich rozprowadzaniem.
-
Zjechał z drogi i uderzył w drzewo
Policja ustala szczegóły zdarzenia, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bojanówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący renault clio, 18 letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.
-
Nieudana kradzież.
W sobotni wieczór 51-latka z Radzynia Podlaskiego została zatrzymana po tym jak z jednego z miejscowych marketów próbowała ukraść okulary korekcyjne. Kobieta zerwała metki, założyła okulary na nos i tak próbowała opuścić sklep. Niestety plan się nie powiódł i kobieta została zatrzymana.
-
Na podwójnym gazie i bez prawa jazdy.
Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły zdarzenia, do którego doszło wczoraj rano w miejscowości Przegaliny Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący polonezem 35-letni mieszkaniec gm. Komarówka Podlaska stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Po tym auto, którym podróżował przewróciło się na dach. W chwili zdarzenia 35-latek był pijany. Kierował samochodem mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie.
-
By wakacje były bezpieczne
W związku ze zbliżającymi się wakacjami w ramach akcji ?Bezpieczne Wakacje? radzyńscy policjanci spotykają się najmłodszymi mieszkańcami powiatu. Spotkania te mają na celu m. in. przypomnienie im zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Wczoraj stróże prawa odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osownie oraz maluchy z Przedszkola ?Kacperek? w Radzyniu Podlaskim.
-
Nietrzeźwi pracownicy budowy.
Dwaj mieszkańcy gminy Czchów w wieku 24 i 37 lat na terenie budowy kompleksu rekreacyjnego w Radzyniu Podlaskim wykonywali swoją pracę pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 24- latek miał w organizmie niemal promil alkoholu natomiast jego starszy kolega 0, 3 promila. Teraz za swe czyny odpowiedzą przed sądem. Wykroczenie to zagrożone jest karą aresztu albo karą grzywny do 5 tys. złotych.
-
Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Jak ustrzec się przed oszustami, jak dbać o swoje bezpieczeństwo i mienie - na te i wiele innych pytań odpowiadali sobie podczas wczorajszego spotkania z przedstawicielem radzyńskiej komendy seniorzy, będący słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Policjant apelowali o czujność w kontaktach z osobami nieznajomymi, które wykorzystując ufność i dobre serce osób starszych, mogą czyhać i na ich mienie. Radził seniorom jak sie zachowywać by nie stać się ofiarą bezwzględnych oszustów.
-
Skusiła ich metalowa brama i maszyna do młócenia zboża.
Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj mieszkańcy gminy Wohyń. Mężczyźni wykorzystując nieobecność właściciela włamali się do stodoły, z której skradli bramę metalową oraz maszynę do młócenia zboża tzw "sztyftówkę". Amatorzy cudzego mienia zostali zatrzymani w dzień, w który dokonali włamania. Przyznali się do winy.
-
Zostawił kolegę bez pomocy.
Wczoraj zarzuty usłyszał 35-letni mieszkaniec gm. Wohyń, który w środę po godzinie 20.00 na ul. Wojska Polskiego w Radzyniu Podlaskim, jadąc motocyklem marki Yamaha spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna zbiegł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu koledze. Jak ustalili funkcjonariusze w chwili zdarzenia motocyklista był pijany.
-
Utrudnienia w ruchu w związku z meczem piłki nożnej.
W dniu 06.06.2012 r. na radzyńskim stadionie przy ul. Warszawskiej odbędzie się mecz piłki nożnej III ligii pomiędzy drużynami "Orlęta Radzyń Podlaski" a "AVIA Świdnik". W związku z powyższym w godzinach 16:30- 19:00 wyłączona zostanie z ruchu część ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów do ronda Odrzygóździa.
-
Policjanci ustalają okoliczności wypadku.
Policja ustala szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj po południu w Radzyniu Podlaskim na ul. Warszawskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem 25-latek nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.
-
Festyn z okazji święta rodziny.
W niedzielę w Radzyniu Podlaskim, na terenie Parku Miejskiego odbył się festyn związany z obchodami Światowego Dnia Rodziny ONZ. W trakcie imprezy na policyjnym stoisku można było oznakować rower oraz obejrzeć sprzęt, którym posługują się stróże prawa. Była okazja usiąść za kierownicą radiowozu i przymierzyć kamizelkę kuloodporną.
-
Dzień Dziecka w powiecie radzyńskim
Z okazji Dnia Dziecka radzyńscy policjanci przygotowali dla najmłodszych sporo atrakcji. W ramach "dnia otwartego" grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Białce oraz Woli Chomejowej mogła zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów. Funkcjonariusze odwiedzili również uczniów ze szkoły w Polskowoli