Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Zderzenie pojazdów na krajowej 19-tce.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, doszło wczoraj w Radzyniu Podlaskim, na drodze krajowej 19. Kierujący samochodem osobowym marki VW, 77- letni mężczyzna, doprowadził do zderzenia z osobowym fordem. Siła uderzenia była na tyle duża, że fiesta uszkodziła stojącego na ul. Brzostówieckiej fiata. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie doznali obrażeń ciała. Po raz kolejny apelujemy do kierowców i rozważną i bezpieczną jazdę.
-
Odpowiedzą za kradzież.
W niedzielę, zarzuty usłyszeli dwaj mieszkańcy Lublina, którzy w sobotę przed południem dokonali kradzieży w jednym z radzyńskich marketów. Łupem złodziei padły kosmetyki o wartości ponad 300 złotych. Jeden ze sprawców, 20-letni mieszkaniec Lublina, został zatrzymany na "gorącym uczynku" przestępstwa. Jego 24-letni kolega, trafił do policyjnego aresztu po kilku godzinach od zdarzenia. Obydwaj przyznali się do winy. Kradzież zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 5.
-
Wypadek na drodze krajowej.
Policjanci z Radzynia Podlaskiego, ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj, po godzinie 10.00, na drodze K- 19 w miejscowości Białka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, w trakcie manewru wyprzedzania, prawdopodobnie nie zachował prawidłowego odstępu i potrącił jadącą rowerem 67- letnią kobietę. Kobieta doznała obrażeń ciała i przewieziona została do szpitala w Radzyniu Podlaskim.
-
"Najpopularniejszy Dzielnicowy Powiatu Radzyńskiego 2012r"
Komenda Powiatowa Policji w Radzyniu Podlaskim wyłoniła zwycięzcę IV edycji konkursu na "Najpopularniejszego Dzielnicowego Powiatu Radzyńskiego". Zwycięzcą konkursu w kategorii "Najpopularniejszy Dzielnicowy Miejski" został asp. Krzysztof Orlicz, natomiast w kategorii "Napopularniejszy Dzielnicowy Pozamiejski" I miejsce zajął mł. asp. Piotr Kocko. Spośród mieszkańców powiatu, głosujących na swoich faworytów, rozlosowane zostały drobne upominki ufundowane przez radzyńska komendę i patrona medialnego Tygodnik "Wspólnota".
-
Policjant, który mi pomógł
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" ogłosiło kolejną, szósta już edycję ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej.
-
Tragiczny w skutkach pożar.
Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny pożaru do jakiego doszło wczoraj, po godzinie 21.00 w miejscowości Sobole. Częściowemu spaleniu uległ drewniany dom. Podczas akcji gaśniczej w mieszkaniu odnaleziono, 51-letniego mężczyznę, właściciela posesji. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł.
-
Uderzył w drzewo.
Wczoraj przed godz. 18.00 w miejscowości Żakowola Poprzeczna doszło do wypadku drogowego. Kierujący samochodem osobowym 35-latek, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Policjanci ustalają wszystkie szczegóły zdarzenia oraz apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.
-
Nieudana zamiana.
Za naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 37- letni mieszkaniec gm. Ludwin. Wczoraj po południu, mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej przez radzyńskich policjantów. 37- latek postanowił uniknąć odpowiedzialności i po zatrzymaniu samochodu, zamienił się miejscami z pasażerem, jak się później okazało właścicielem pojazdu. Jego plan nie powiódł się, gdyż funkcjonariusze od razu zauważyli zamianę. Teraz zarówno kierowca jak i pasażer za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
-
Odpowie za kradzież z włamaniem.
Wczoraj zarzuty kradzieży z włamaniem oraz kradzieży usłyszał 27 letni mieszkaniec gminy Wohyń. Mężczyzna włamał się do osobowego Mercedesa kradnąc dwa radioodtwarzacze i akumulator oraz trzy alufelgi z oponami. Złodziej pozostawił ogołocone auto na drewnianych kołkach.
-
Wypadek ze skutkiem śmiertelnym.
Wczoraj po godzinie 21.00 w miejscowości Czemierniki doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 28-letni mieszkaniec gm. Siemień, zjechał na pobocze drogi, a następnie uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł jadący z nim pasażer. Kierowca z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.
-
Wypadek w miejscowości Świerże.
Radzyńscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj przed godziną 10.00 w miejscowości Świerże. Samochód osobowy marki Fiat, na prostym odcinku, drogi zjechał do przydrożnego rowu po czym dachował. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia był niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę.
-
Śmiertelny wypadek na K-63
Radzyńscy policjanci ustalają szczegóły tragicznego wypadku, do którego doszło wczorajszej nocy w miejscowości Biała. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący golfem najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Nad ranem 26-latek zmarł w szpitalu. Policjanci apelują o ostrożną jazdę.
-
Przedświąteczne przestrogi.
Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas zakupów, przygotowań oraz wyjazdów z domu. Ciesząc się świąteczną atmosferą często zapominamy o przestrzeganiu elementarnych zasad bezpieczeństwa stając się ofiarami przestępców. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że nie staniemy się ofiarami złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.
-
Policjanci ustalają okoliczności wypadku
Policjanci z Radzynia Podlaskiego wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj około godziny 6.00 na krajowej 19-tce w miejscowości Borki. Ze wstępnych ustaleń wynika, kierujący samochodem osobowym VW 55-latek z Radzynia Podlaskiego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jego auto wywróciło się i dachowało. Obrażeń ciała doznali jadący z nim pasażerowie.
-
Kolejny wypadek drogowy na K-19
Policja ustala szczegóły wypadku drogowego do którego doszło dzisiaj przed godziną 8.00 na krajowej 19-ce w miejscowości Grabowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący autobusem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z osobowym vw-em. Kierowca vw-na został uwięziony w samochodzie, dlatego też potrzebna była specjalistyczna pomoc Strażaków, którzy rozcinali pojazd. W wyniku zdarzenia droga krajowa zablokowana została na kilka godzin.
-
Niedostosowali prędkości do warunków na drodze.
Wczoraj na drogach powiatu radzyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Przed godziną 9.00 na krajowej 19-tce w miejscowości Borki, kierujący samochodem ciężarowym 24-latek uderzył w tył fiata. Do drugiego zdarzenia doszło przed południem w miejscowości Niewęgłosz. Tu kierujący samochodem marki Honda uderzył w tył osobowego daewoo, po czym zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. W obydwu przypadkach prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
-
Pożar w miejscowości Jurki.
Ponad 17 tys. kilkudniowych kurcząt spłonęło w pożarze kurnika, do którego doszło wczoraj, przed godz. 20.00 w miejscowości Jurki, gm. Kąkolewnica. Częściowemu spaleniu uległ budynek kurnika oraz wyposażenie przeznaczone do hodowli drobiu. Wartość strat właściciel oszacował wstępnie na ponad 300 tys. złotych. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.
-
Amator damskich torebek.
Zarzut kradzieży w włamaniem usłyszał 18-letni mieszkaniec gminy Komarówka. Pod koniec października br. młodzieniec włamał się do zaparkowanego samochodu osobowego. Z wnętrza pojazdu skradł damską torebkę, w której znajdowały się pieniądze oraz dokumenty. Policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na kryminalnym koncie mężczyzny, który przyznał się do winy oraz dobrowolnie poddał się karze. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
-
Wypadek na K- 19.
Policjanci z Radzynia Podlaskiego, ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę nad ranem w miejscowości Paszki Małe. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki VW prawdopodobnie w celu uniknięcia zderzenia ze zwierzęciem wykonała manewr skrętu w lewo. Po tym straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do przydrożnego rowu.
-
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej
Niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 20- latek, który w niedzielny poranek w Radzyniu Podlaskim nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed radiowozem. Teraz za swe czyny odpowie przed sądem. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 32- latek odpowie również za wszystkie popełnione w czasie swej jazdy wykroczenia.