Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Spirytus w garażu.
Około 1000 litrów spirytusu ujawnili i zabezpieczyli radzyńscy kryminalni. Nielegalny towar ukryty był w jednym z garaży przy ul. Chmielowskiego w Radzyniu Podlaskim. 23 letni właściciel kontrabandy został zatrzymany w policyjnym areszcie.
-
Policjanci poszukują oszustów.
72-letnia mieszkanka Radzynia Podlaskiego padła ofiarą oszusta. Kobieta przekazała nieznajomemu mężczyźnie 6500 zł. Gotówka miała trafić do jej wnuka, który uczestniczył rzekomo w wypadku samochodowym. Prawda wyszła na jaw gdy zaniepokojona kobieta po przekazaniu pieniędzy skontaktowała się z wnukiem.. Radzyńscy mundurowi poszukują oszusta i apelują o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi.
-
Nielegalna amunicja i kłusownictwo
Wczoraj radzyńscy kryminalni odnaleźli truchło kozła daniela. Zwierzę zostało złapane na wnyk. Policjanci bardzo szybko zatrzymali do tej sprawy 50-letniego mieszkańca Wohynia. W trakcie przeszukania jego mieszkania stróże prawa znaleźli 19 sztuk amunicji myśliwskiej.
-
Najpopulaniejszy dzielnicowy 2010
Dzisiaj wręczono nagrody w konkursie ?Najpopularniejszy dzielnicowy powiatu radzyńskiego 2010? I miejsce w rejonie miejskim zajął mł.asp. Dariusz Laskowski i pozamiejskim asp. Mirosław Bielecki.
-
Kierował pojazdem pod wpływem narkotyków.
Utrata prawa jazdy i 3 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi z Międzyrzeca Podlaskiego, u którego policjanci ujawnili narkotyki. Jak się okazało podczas przeprowadzonego badania 21-latek prowadził pojazd będąc pod ich wpływem. Mundurowi zabezpieczyli przy nim 0,6 grama marihuany i 0, 29 grama amfetaminy. Mężczyzna tłumaczył, że nielegalną substancję przywiózł z zagranicy.
-
Podziękowania dla policjantów
Mała Zuzia za bardzo szybki przyjazd i ustalenie sprawcy podziękowała policjantom namalowanym rysuneczkiem.
-
Awanturnik na podwójnym gazie
Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 36 letni kierowca opla, który wczoraj w Radzyniu Podlaskim jechał po chodniku. Przypadkowy świadek podał markę samochodu i nr rejestracyjny. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Łukowa bo jak się okazało, wywołał awanturę w miejscu zamieszkania. 36-latek był kompletnie pijany. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
-
Kontrabanda w stodole
Wczoraj radzyńscy kryminalni ujawnili i zabezpieczyli blisko 4000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych w policyjnym areszcie. Za posiadanie takiej ilości nielegalnego towaru grozi grzywna i przepadek nieopodatkowanego mienia.
-
30 latek i narkotyki
Radzyńscy Kryminalni znaleźli w mieszkaniu 30 letniego mieszkańca Radzynia Podlaskiego blisko 20 gram amfetaminy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
-
71-latek piratem drogowym
Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 71-latek, który spowodował kolizję. Mężczyzna kierując polonezem bez włączonych świateł, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z audi. Po zderzeniu zaczął uciekać pieszo. Wkrótce trafił jednak w ręce policjantów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
-
Narkotyki u 20-latki i jej znajomego
Radzyńscy kryminalni zatrzymali 20 letnią mieszkankę gm. Wohyń ,u której w mieszkaniu znaleźli amfetaminę, zaś u jej znajomego z kolei-marihuanę. Jak ustalono, młoda kobieta sprzedawała narkotyki innym osobom. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielanie oraz ułatwianie albo nakłanianie do ich użycia w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - nawet do lat 10......
-
Ukradli konsolę.
Noc w policyjnym areszcie spędzili sprawcy wczorajszej kradzieży. Z jednego z hipermarketów w Radzyniu Podlaskim złodzieje skradli konsolę do gier wartości 1000 złotych. Jednego ze sprawców zatrzymała ochrona sklepu, drugi ? amator? cudzego mienia został zatrzymany dzięki informacji przekazanej policjantom przez mieszkańca miasta. Do wyjaśnienia zatrzymano czterech młodych mężczyzn, przy jednym z nich policjanci odnaleźli ponadto marihuanę.
-
Policjanci uratowali 35-latka przed zaczadzeniem.
Radzyńscy policjanci uratowali przed zaczadzeniem 35-letniego mężczyznę. Mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zasłabł na ogródkach działkowych w foliowym tunelu. Mężczyzna skontaktował się telefonicznie z oficerem dyżurnym prosząc o pomoc. ? Jestem na Lendzinku w tunelu i duszę się dymem z trociaka?. Chwile później kontakt się urwał, telefon zamilkł.
-
17-latek pod kołami skody
Radzyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej K-19 w miejscowości kolonia Jurki. 17-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica został potrącony przez samochód osobowy marki Skoda. Pieszy z obrażeniami został przewieziony do szpitala.
-
Włamywacz w rękach Policji
Radzyńscy kryminalni zatrzymali 30 letniego mieszkańca gm. Borki, który z niedzieli na poniedziałek włamał się do sklepu spożywczo-przemysłowego we Wrzosowie. Mężczyzna skradł papierosy i pieniądze. Już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Skradzione przez niego łupy zostały odnalezione. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Spotkanie Wigilijne 2010
Święta Bożego narodzenia do szczególny czas w roku. Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie wigilijne. Oprócz funkcjonariuszy i pracowników cywilnych uroczystość swoim udziałem zaszczycili również emeryci. Wszystkich przybyłych powitał Komendant Powiatowy Policji insp. Wiesław Słotwiński.
-
Zakończenie II Edycji Bezpieczna Kobieta
Dobiegła końca II Edycja kursu samoobrony Bezpieczna Kobieta. Uroczysta gala zakończenia odbyła się w budynku kina ?Oranżeria. Wszystkich zebranych gości w imieniu organizatorów przywitał Prezes Radzyńskiej Akademii Taekwon-do Pan Janusz Wlizło.
-
Włamywacze zatrzymani
Radzyńscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców, którzy mają na koncie kradzieże z włamaniami do domów na terenie gm. Komarówka Podlaska. Ich łupem padły wędki, radioodtwarzacze, lornetki, czy szlifierki. Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca tej gminy, jego dwóch braci w wieku 17 i 28 lat i dwóch znajomych. Odzyskali też skradzione mienie. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Odpowiedzą za okradanie automatów do gier
Noc w policyjnym areszcie spędzili sprawcy kradzieży pieniędzy z automatu do gier o niskich wygranych pieniężnych, do której doszło wczoraj na stacji paliw w miejscowości Ulan. 40-letni mieszkaniec Tych oraz jego 33 letni kompan, mieszkaniec Łukowa zostali zatrzymani w miejscowości Wandzin, jeszcze tego samego dnia. Funkcjonariusze zabezpieczyli także kluczyk do otwierania automatów, który prawdopodobnie posłużył sprawcom umożliwiając ingerencję w system automatu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
-
Wpadł na stacji
O wyjątkowym pechu może powiedzieć 18-latek, który wczoraj na stacji benzynowej spowodował kolizję z radiowozem. Jak się okazało, mężczyzna miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Już stracił prawo jazdy choć posiadał je zaledwie od siedmiu miesięcy.