Aktualności

Święto Policji w Radzyńskiej Komendzie

Data publikacji 23.07.2018

W miniony piątek w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas akademii z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzego Czebreszuka, 39 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Wręczone zostały również nagrody. Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom Policji dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

W tym roku obchodzimy 99 rocznicę powstania Polskiej Policji. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia radzyńscy funkcjonariusze uczcili w miniony piątek swoje święto, na którym gościli I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego policji w Lublinie podinsp. Jerzego Czebreszuka, Wicestarostę Powiatu Radzyńskiego Jana Gila, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzego Rębka, przedstawicieli samorządów oraz służb działających na terenie powiatu radzyńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie podinsp. Jerzemu Czebreszuk przez dowódcę uroczystości podinsp. Tomasza Uchaniuka. Następnie zaproszonych gości, przywitał Komendanta Powiatowy Policji w Radzyniu Podlaskim insp. Zbigniew Krzos, który dziękował funkcjonariuszom za pełnioną służbę oraz gratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości
i dziękując za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w służbie.

Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 39 policjantów.

Po wręczonych awansach głos zabrał I Zastępca Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie podinsp. Jerzy Czebreszuk, który pogratulował wszystkim wyróżnionym i nominowanym policjantom życząc dalszej wytrwałości i dziękując za osiągnięte wyniki i zaangażowanie w służbie.

Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim policjantom, policjantkom i pracownikom policji dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

Powrót na górę strony