Aktualności

Funkcjonariusze zachęcają do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”

Data publikacji 28.04.2017

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu – każdy może prosić go o pomoc, czy też poradę. Policjanci z radzyńskiej komendy, realizując założenia programu MSWiA „Dzielnicowy bliżej nas” spotkając się z mieszkańcami powiatu radzyńskiego. W trakcie spotkań mundurowi prezentują aplikację "Moja Komenda”, dzięki której kontakt z Policją jest znacznie łatwiejszy. Taką promocją zajmują się głównie dzielnicowi, którzy w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” organizują spotkania ze społeczeństwem na podległym terenie. W trakcie spotkań policjanci przekazują informacje dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Oprócz praktycznych porad funkcjonariusze przekazują informacje na temat funkcjonowania aplikacji „Moja Komenda” oraz realizowanych programach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „D

Radzyńscy dzielnicowi rozdają w swoich rejonach służbowych ulotki przygotowane przez MSWiA. W każdej z nich zawarte są dane kontaktowe do dzielnicowego imię i nazwisko czy numer telefonu. Broszury zawierają również informacje na temat programu „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usługi lokalizacyjnej w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej siedziby policji. Równie sprawnie połączy nas z oficerem dyżurnym z wybranej jednostki. Wystarczy aby ją uruchomić a doprowadzi nas do najbliższej jednostki policji. Wyświetli też numer telefonu kontaktowego najbliższej komendy. Kontakt z Policjantem nigdy jeszcze nie był tak prosty i łatwo dostępny.

O zaobserwowanych zagrożeniach można też informować Policję poprzez Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy może skorzystać z Mapy wchodząc na stronę internetową Policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać ze słownika rodzaj zagrożenia, np. „przekroczenie dopuszczalnej prędkości” lub „spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych”. Zgłoszenia są anonimowe – nie trzeba podawać swoich danych. Każde ze zgłoszeń jest traktowane poważnie i weryfikowane przez Policję.

Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić na numery alarmowy 997 lub 112.

Powrót na górę strony