Inauguracja programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”.
Spektaklem profilaktyczo - edukacyjnym „Sekret" w wykonaniu młodzieży lubelskich szkół zainaugurowano program „Profilaktyka a Ty” w Radzyniu Podlaskim. W ideę programu wprowadzili publiczność insp. Grzegorz Jach z KGP oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki oraz Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki. Poruszające serca przedstawienie obejrzeli uczniowie szkół z terenu miasta oraz zaproszeni goście.
Dzisiaj na scenie sali kinowej Oranżerii z inicjatywy Komendy Głównej Policji i Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP pod patronatem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusza Sławeckiego zainaugurowano pierwszą edycję ogólnopolskiego programu profilaktycznego "Profilaktyka a Ty". PaT to program kierowany do młodzieży, która chce promować modę na życie bez uzależnień. Działania programu PaT destygmatyzują młodzież wykluczoną i środowiskowo marginalizowaną. Nie ma w nim nagród i działania za coś. W tym działaniu każdy bierze odpowiedzialność za siebie i innych. PaT to twórcza profilaktyka, a jego społeczność budowana jest na relacji łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji.
Kulminacyjnym punktem spotkania był spektakl profilaktyczno-edukacyjny "Sekret" w wykonaniu uczniów lubelskich szkół.. Przed przedstawieniem w ideę programu "Profilaktyka a Ty" wprowadzili publiczność insp. Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji oraz obecny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki i Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Michał Domaradzki. Spektakl obserwowali zaproszeni goście: samorządowcy, przedstawiciele oświaty, funkcjonariusze policji, licznie zgromadzona młodzież.
"Sekret" to poruszająca sztuka. Opowiada o młodych ludziach, którzy wiele w swoim życiu osiągnęli, ale chcąc być najlepszymi, wyprzedzić innych i zaspokoić aspiracje rodziców wpadli w narkotykową pułapkę. Robią wszystko, aby spełniać rozkazy narkotykowych dealerów. Zatracają się w świecie uzależnień. Młodzi aktorzy w przejmujący sposób pokazali jak przez nieodpowiedzialność można stracić marzenia, bliskich i kontrolę nad swoim życiem. Całe przedstawienie kończy się jednak przesłaniem, że to od nas samych zależy, czy będziemy uciekać w kierunku narkotykowego zniewolenia, czy też będziemy wolni i świadomi własnej wartości.