Aktualności

Tragiczny wypadek w Zbulitowie Dużym

Data publikacji 04.07.2024

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło dziś przed godziną 8 rano w miejscowości Zbulitów Duży. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni kierujący najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjechał z drogi, w wyniku czego pojazd dachował. Jak się okazało, nie miał prawa jazdy. Nissanem podróżowały 4 osoby. Na skutek odniesionych obrażeń dwóch mężczyzn poniosło śmierć na miejscu, pozostała dwójka trafiła do szpitala.

Dyżurny radzyńskiej komendy, przed godziną 8:00 otrzymał informację, z której wynikało, że doszło do dachowania samochodu osobowego na drodze powiatowej w miejscowości Zbulitów Duży. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy obsługiwali to zdarzenie wstępnie ustali, że Nissanem podróżowało 4 mieszkańców powiatu radzyńskiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że 18 letni kierujący Nissanem Qashqa-iem najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na  prostym odcinku drogi zjechał z niej do przydrożnego rowu, a następnie doprowadził do dachowania pojazdu.

Trajektoria i rotacja pojazdu była na tyle silna, że z pojazdu wypadły na zewnątrz dwie osoby. Jak się okazało dwaj 18 latkowie (kierowca i pasażer), którzy ponieśli śmierć na miejscu. Pozostała dwójka tj. 18 latek i 17 latka zostali z obrażeniami ciała przetransportowani od szpitali.

Jak się okazało18-letni kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania. Ruch w miejscu wypadku odbywał się z utrudnieniami. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku. Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę.

starszy aspirant Piotr Woszczak

Powrót na górę strony