Aktualności

Wpadł na przekroczeniu prędkości. Okazał się nietrzeźwy

Data publikacji 24.06.2024

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 37-latek, który w takim stanie kierował Audi. Podróżował wraz z nietrzeźwą żoną i jej dwoma synami. Mężczyzna wpadł na przekroczeniu prędkości w obszarze zabudowanym. Teraz amator „jazdy na podwójnym gazie” odpowie za popełnione czyny przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 13:00 w Bedlnie Radzyńskim na DK-19. Policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowy marki Audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. W obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 81 km/h. Mężczyzna zatrzymując auto wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowym tłumaczył, że stało to się przypadkiem gdy chciał się zatrzymać na poboczu.

Podczas prowadzonej kontroli drogowej funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Po badaniu alkomatem okazało się, że 37-latek, mieszkaniec Radzynia Podlaskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Z mężczyzną podróżowała również nietrzeźwa żona oraz jej dwóch synów. Badenie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kobiety ponad 1,5 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia 37-latek został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 3400 złotych, natomiast za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony