Aktualności

Ucieczka, brak uprawnień i narkotyki!

Data publikacji 22.06.2024

Jazda z prędkością ponad 100 km/h w obszarze zabudowanym i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, to tylko część przewinień, jakie popełnił 24-letni kierowca BMW. Uciekinier swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie, wówczas okazało się, że nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszedł jeszcze jeden istotny fakt. 24-latek posiadał w samochodzie marihuanę.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek kilka minut przed godziną 14:00 w miejscowości Białka, w gminie Radzyń Podlaski. Policjanci radzyńskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki BMW, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 38 km/h. Kierowca auta widząc sygnały dawane przez mundurowych do zatrzymania próbował uniknąć kontroli i podjął próbę ucieczki poruszając się w obszarze zabudowanym z prędkości ponad 100 km/h.

Uciekinier swoją ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Wówczas okazało się, że za kierownicą auta siedział 24-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Kąkolewnica, który nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszedł jeszcze jeden istotny fakt. 24-latek posiadał w samochodzie marihuanę.

Mężczyzna za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed Sądem. Odpowie nie tylko za ucieczkę przed funkcjonariuszami i posiadanie środków odurzających ale także za popełnione wykroczenia. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

podkomisarz Piotr Mucha

  • Uszkodzony samochód stoi w rowie
  • ujawnione wykroczenie przez kierowcę BMW
  • BMW stoi w rowie. Na jezdni oznakowany radiowóz policyjny
Powrót na górę strony