Aktualności

Kosztowana przejażdżka skradzionym rowerem

Data publikacji 25.09.2023

Radzyńscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który ukradł rower pozostawiony pod jednym z lokali gastronomicznych w Radzyniu Podlaskim. Sprawcą okazał się 25-letni mężczyzna przebywający na terenie miasta. Mężczyzna odpowie nie tylko za kradzież, ale również za jazdę w stanie nietrzeźwości "nowym nabytkiem" mając ponad promil alkoholu w organizmie.

W miniony piątek oficer dyżurny radzyńskich policjantów otrzymał informację o kradzieży roweru. Dzwoniąca kobieta poinformował, że jednoślad pozostawił pod jednym z lokali gastronomicznych w Radzyniu Podlaskim. Właścicielka oszacowała wartość jednośladu na kwotę 400 złotych. Kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze pełniący służbę na jednej z ulic Radzynia Podlaskiego zauważyli mężczyznę jadącego rowerem opisanym przez zgłaszającą.

Mundurowi zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za tą kradzież. Amatorem cudzego mienia okazał się 25-latek przebywający na terenie Radzynia Podlaskiego. W trakcie wykonywanych czynności od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali skradziony rower i przekazali prawowitej właścicielce. 25-latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w łącznej kwocie 3 tysięcy złotych.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony