Aktualności

Kierowca tira wpadł na przekroczeniu prędkości. Miał aktualny zakaz kierowania

Data publikacji 14.09.2023

Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym było przyczyną kontroli drogowej podjętej przez radzyńskich policjantów wobec kierowcy ciężarowego Iveco. Funkcjonariusze reagując wykroczenie na popełnione przez 27-latka ustalili, że obowiązuje go jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj kilka minut po godzinie 19:00 policjanci radzyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka, który kierował samochodem ciężarowym marki Iveco. Mężczyzna poruszając się drogą K-19 w Żakowoli Radzyńskiej nie stosował się do ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym jadąc z prędkością 78 km/h.

Na stwierdzeniu popełnienia przez niego wykroczenia kontrola drogowa się jednak nie zakończyła. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach wyszło na jaw, że 27-letni obywatel Turcji w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę ciężarówki. Jeszcze przez ponad rok obowiązuje go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który orzekł wobec niego Sąd Rejonowy w Białymstoku.

Obywatel Turcji został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, a ciężarowe iveco trafiło na strzeżony parking. 27-latek będzie odpowiadał za niestosowania się do wyroku sądu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony