Aktualności

Kontrole kierowców zakłócających spokój

Data publikacji 13.09.2023

Funkcjonariusze ruchu drogowego kontynuują wzmożone kontrole kierowców próbujących zakłócać spoczynek nocny. Podczas ostatniego weekendu mundurowi ujawnili kolejnych kierujących, których pojazdy przekraczały dopuszczalne normy hałasu. Łącznie zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych za ujawnione nieprawidłowości. Nie obyło się także bez mandatów karnych czy skierowanych wnioskach do sądu.

Od kilku tygodni policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego radzyńskiej komendy zwracają szczególną uwagę na kierowców przejawiających agresywny i brawurowy styl jazdy. Istotnym elementem prowadzonych kontroli jest eliminowanie z ruchu drogowego pojazdów naruszających normy emisji hałasu. Funkcjonariusze podczas kontroli przy pomocy sonometru sprawdzają głośność wydechów i zdecydowanie reagują na ujawnione naruszenia.

Tylko w ostatni weekend mundurowi skontrolowali prawie 70 kierujących ujawniając niemal 40 wykroczeń. W 13 przypadkach kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za ujawnione nieprawidłowości, w tym za przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu. Nie zabrakło również kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod działaniem alkoholu. Skontrolowano stan trzeźwości łącznie prawie 300 kierujących, ujawniając 4 amatorów jazdy na podwójnym gazie. Na sprawców ujawnionych wykroczeń drogowych, takich jak np. przekroczenie dozwolonej prędkości, nałożono również ponad 20 mandatów karnych.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony