Aktualności

Potrącił robotnika koszącego pobocze. Jest tymczasowy areszt dla pijanego kierowcy!

Data publikacji 03.06.2023

Na wniosek Policji i Prokuratury Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zastosował areszt tymczasowy wobec 51-latka. W minioną środę mężczyzna jadąc samochodem potrącił mężczyznę koszącego pobocze. Wówczas okazało się, że był kompletnie pijany i posiadał zakaz kierowania pojazdami. W organizmie mężczyzny urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu.

W minioną środę oficer dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Żelizna, w gminie Komarówka Podlaska doszło do potrącenia pieszego. Jak wynikało z ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki, 51-letni kierujący Nissanem Micra, mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, po ominięciu samochodu robót drogowych zjechał na prawe pobocze wprost na pracownika koszącego trawę. 62-letni mieszkaniec gminy Parczew z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Badanie stan trzeźwości kierującego Nissanem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że posiada zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do października 2024 roku.

51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu oraz spowodowania wypadku drogowego. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury został zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony