Aktualności

Potrącił mężczyznę koszącego pobocze. Był nietrzeźwy i miał zakaz kierowania

Data publikacji 01.06.2023

Do potrącenia pieszego doszło wczoraj w miejscowości Żelizna. Kierujący Nissanem Micra zjechał z drogi i potrącił mężczyznę koszącego pobocze. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu i posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj kilka minut po godzinie 15:00 dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Żelizna, w gminie Komarówka Podlaska doszło do potrącenia pieszego. Jak wynika z ustaleń policjantów radzyńskiej drogówki, 51-letni kierujący Nissanem Micra, mieszkaniec gminy Komarówka Podlaska, po ominięci samochodu robót drogowych zjechał na prawe pobocze wprost na pracownika koszącego trawę. 62-letni mieszkaniec gminy Parczew z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego i wówczas okazało się, że jest nietrzeźwy. W organizmie mężczyzny urządzenie wskazało ponad 3 promile alkoholu. To nie jedyne przewinienie 51-latka. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że posiada także aktywny zakaz kierowania pojazdami obowiązujący do października 2024 roku. W związku z zaistniałą sytuacją 51-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu będą wykonywane z nim dalsze czynności procesowe.

Wyjaśniamy wszystkie okoliczności wypadku drogowego oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony