Aktualności

Inwestycja w gazociąg zamiast zysku przyniosła ogromne straty

Data publikacji 31.05.2023

Reklamy namawiające do podejrzanie atrakcyjnych inwestycji to nie nowość. Ta zachęcająca do zainwestowania w gazociąg skusiła 67-latkę z gminy Komarówka Podlaska. Kobieta zamiast zarobić gigantyczne pieniądze straciła niemal 80 tysięcy złotych.

W mediach społecznościowych pojawiają się fałszywe reklamy, gwarantujące wysokie i pewne zyski, zachęcając do inwestowania w gazociąg Baltic Pipe, w którym można uzyskać kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. Na reklamach widnieją spreparowane wypowiedzi znanych osób zachęcających do inwestycji. Oszuści przekonują, że potencjalny inwestor ma możliwość uzyskania wysokiego dochodu z handlu gazem. W swojej ofercie zapewniają, że wystarczy zostać udziałowcem by zarabiać każdego miesiąca.

W taką atrakcyjną ofertę uwierzyła 67-letnia mieszkanka Komarówki Podlaskiej. Po podaniu swojego imienia, nazwisko, numer telefonu w formularzu zgłoszeniowym skontaktował się z nią konsultant, który dokonał pozostałych formalności. Zażądał także przesłania zdjęć dowodu osobistego oraz zdjęcia twarzy w celu identyfikacji przy kontaktach z przedstawicielami firmy. W trakcie rozmowy z „konsultantem” prowadzonej za pomocą komunikatora, oszust przekonał ją do zainstalowania aplikacji, w której podanie loginu i hasła do bankowości skutkowało utratą środków z rachunku bankowego. Kobieta wiedziona chęcią dużych zysków wykonywała wszystkie polecenia konsultanta. Efektem końcowym tej inwestycji jest utrata środków w kwocie niemal 80 tysięcy złotych.

Apelujemy o ostrożność i prosimy nie otwierać linków z podejrzanymi adresami internetowymi. Nie daj się skusić wizją szybkiego zysku!

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony