Aktualności

Potrącenie rowerzysty w Sętkach

Data publikacji 26.05.2023

Radzyńscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Sętki. Kierujący osobowym renault potrącił rowerzystę. W wyniku wypadku 19-letni cyklista doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 21:00 w miejscowości Sętki, w gminie Ulan-Majorat. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 20-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat doprowadził do zderzenia z rowerzystą. Mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Renault Scenic najechał na tył rowerzysty jadącego w tym samym kierunku. Jednośladem kierował 19-latek, również mieszkaniec gminy Ulan-Majorat, który w wyniku zderzenia doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierujących. Zarówno 20-letni kierowca renault jak też kierujący jednośladem byli trzeźwi.

Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

Pamiętajmy! Rowerzyści, motocykliści i piesi to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. W samochodzie kierowcę i pasażerów chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu. Kierujący jednośladami na takie zabezpieczenia liczyć nie mogą. Nawet podczas jazdy z niewielką prędkością kierujący jednośladem podczas zderzenia z pojazdem może zostać poważnie ranny.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony