Aktualności

Z promilami i aktualnym zakazem za kierownicą opla

Data publikacji 24.04.2023

Niemal 4 promile alkoholu miał w organizmie 34-latek, który w takim stanie kierował osobowym oplem. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że mężczyzna posiada także dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Zgodnie z obowiązującym przepisami za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas pełnionego obchodu dzielnicowy z radzyńskiej komendy w miejscowości Kąkolewnica zauważył kierującego samochodem marki Opel Zafira, którego styl jazdy wskazywał, iż może znajdować pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 34-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Przypuszczenia mundurowego okazały się słuszne. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny niemal 4 promile alkoholu. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej na jaw wyszedł również fakt, że 34-latek posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. 34-latek musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

podkomisarz Piotr Mucha

Powrót na górę strony